„ПОРОТНИК БР. 2“ ДАЛИ Е ОВА ПОСЛЕДНИОТ ФИЛМ НА КЛИНТ ИСТВУД?
  Објавено на
share

 „ПОРОТНИК БР. 2“ ДАЛИ Е ОВА ПОСЛЕДНИОТ ФИЛМ НА КЛИНТ ИСТВУД?  

Клинт Иствуд го нарекува „Cut“ на „Поротник бр. 2“: Дали е ова последниот чин на легендата?

Фановите на Клинт Иствуд се радуваат! Легендарниот актер и режисер го заврши снимањето на неговиот последен проект „Поротник бр. 2“, предизвикувајќи шпекулации дека можеби тоа е неговата лебедова песна.

Овој психолошки трилер се фокусира на Џастин Кемп (Николас Хулт), обичен човек на должност на поротата за судење за убиство од висок профил. Како што се расплетуваат доказите, на Кемп му се појавува застрашувачко сознание: тој самиот може ненамерно да биде одговорен за смртта на жртвата. Растргнат помеѓу заштитата на своето семејство и почитувањето на правдата, Кемп се соочува со тешка морална дилема што може да ја поколеба пресудата на поротата.

Иствуд, кој сега има 93 години, навести дека ќе се пензионира во последните години. Снимањето на „Поротник бр. 2“ беше дури и прекинато поради штрајковите на SAG-AFTRA, што предизвика загриженост за завршувањето на проектот. Но, со финализирањето на постпродукцијата, а директорите на студиото наводно „воодушевени“ од исходот, „Поротник бр.
Филмот може да се пофали со ѕвездена споредна актерска екипа, вклучувајќи ги Тони Колет, Кифер Сатерленд и Зои Дојч. Напишана од Џонатан Абрамс, „Поротник бр. напнат и размислување возење.
 
 
May be an image of 2 peopleMay be an image of 2 peopleMay be an image of 4 peopleMay be an image of 2 peopleКОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани