„ИЗДРЖЕТЕ, ДОАЃАМЕ“ Бајден бара трпение од заложниците киднапирани пред 5 недели
  Објавено на
share

 Американскиот претседател Џо Бајден им испрати порака на надеж на заложниците на Хамас киднапирани во Израел за време на нападите на 7 октомври.

На новинарско прашање, по обраќањето за климатските промени, за заложниците кои се киднапирани повеќе од пет недели, Бајден рече дека „разговарал со надлежните луѓе секој ден“.

 

– Верувам дека тоа ќе се случи, но не сакам да навлегувам во детали – рече тој.

За семејствата на повеќе од 200 заложници, Бајден рече дека ја има оваа порака: „Издржете, доаѓаме“.
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани