ПРОГНОЗА Невообичаено топло време за овој период од годинава
  Објавено на
share

Невообичаено топло време за овој период од годината

УХМР со прогноза за сончево и релативно топло време со темепратури кои ќе достигнат и 24 степени

 


Сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Претпладне вдолж Повардарието ќе има значителна ниска облачност, која попладне ќе се намали. Ќе дува умерен, а особено вдолж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Како и прогнозата за следните три дена

 
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани