BLACKWIEV - светска промоција на неуништливиот смартфон
  Објавено на
share

 

Прогласени за најдобри во својата класа, издржливи, за професионалци кои работат во екстремни услови, како и планинари, ловџии...издржливи на ектремен студ и топлина, отпорни на -30 и + 55. На нивната промоција екслузивно на Алиекспрес, во првите неколку дена, тие на првите 200 купувачи им ги дадоа за само 299usd. Секако, се разграбаа за неколку секунди.

Image result for bv9900 blackview rear

Малку познатата компанијa Blackview е формирана 2013 во Хонг Конг - Кина со една цел, најновата и најдобрата технологија, со цени на кои не сме навикнати за таков квалитет. некои модели пак се направени за работа на терен во исклучителни околности, заштитани од вода и температура. Спрема преформансите и квалиетот - потполно пристапни за секого. И редовната цена е сосем на место за ваков врвен апарта 500 долари.

Најновиот flagship  модел BV9900 имаше своја промоција прво и само на aliexpres по повластена цена од 499usd ... но еве што добивата за тие пари

 • Brand – Blackview
 • Model – BV9900
 • Device Type – Android 4G Smartphone
 • CPU – Octa Core 2x 2.2 GHz ARM Cortex-A75 6x 2.0 GHz ARM Cortex-A55
 • Chipset – MediaTek Helio P90 (MT6779), 64-Bit Processor
 • GPU – IMG 9XM-HP8 (PowerVR GM9446), 970 MHz
 • Camera – 48 Megapixel f/1.75 Dual-LED Flash and AF Rear Camera| 16 Megapixels f/2.0 Front Camera
 • Memory – RAM- 8GB LPDDR4x, 1833MHz | ROM 256GB External Memory Support Up to 256GB (Uses SIM 2 Slot)
 • Display – Screen size 5.84-inches Super AMOLED, FHD+ Multi-Touch Display (1080 x 2240 Pixels), 19:9 Ratio
 • Battery – Non-Removable 4,380 mAh Lithium-Polymer with 5V/2A Power Adaptor
 • SIM – Hybrid Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM/microSD), Dual Standby
 • Sensors – Proximity, Light, Accelerometer, Compass, Gyroscope, Barometer, Pedometer, Altimeter, Geomagnetic, Magnetometer, Fingerprint
 • Color – Black
 • Operating System – Android 9.0 Pie
 • I/O Interface – 1 x Nano SIM Slot, 1 x Nano SIM Slot/TF Card Slot, Type-C USB Port, Power Button, Volume Button, Microphone
 • More Features – Metal, Polycarbonate, TPU Body Design, Speaker, Super AMOLED FHD+ Display, VoLTE, Triple Camera Setup, Dual SIM, FHD Video Recording, IP68/IP69K Water, Dust and Shock Resistant, MIL-STD 810G Certified, Dual-Band Wi-Fi, Bluetooth, GPS, GLONASS, 10W Wireless Charging Technology, Fast Charging Technology, NFC Support, 5V/2A Charger Output Power, Headphone Adapter.

 

Можеме да се сложиме дека ова е импресивно! Она што лично мене ме плени кај овој бренд, кој патем воопшто не е застапен на ГСМ арена, е моделот BV9800 кој содржи и термална камера која лично сметам дека во момкентов е нешто најдобро што се импленетира кај смартфоните. Секако тоа е поред се наменето за професионална употреба, како кај електричари, водовоџии, медицина, машинство, лов, за домашна употреба и безбденост, многу аспекти, во секоја случај. Нивна главна фалба/реклам е дека се приви кои вовеле во своте модели термална камера, иако рака на срце мислев дека тоа е кај моделите на CAT (кат). Некои од попристапните (поевтини) моделите на BLACKVIEW можат да се набават во Анхоч.

Нејсе, детални податоци има за нивните модели на страната на PDevice која дава далеку повеќе детални технички карактеристики за сите модели на телефони од другите такви веб страни кои одат повеќе на шминка и фотографии. Но и ние нема да ви останеме должни па "сивупле" - плакнете очи :) но првин видео линк

 

 

Image result for bv9900 blackview rear

 

 

 Image result for bv9900 blackview rear

 Related image

 
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани