Зидан би дошол во Челзи, ама само со Азар во тимот
  Објавено на
share

Зидан би дошол во Челзи, ама само со Азар во тимот

 

Зидан откако замина од Реал Мадрид е слободен тренер и често се поврзува со Премиерлигата, најпрво со Манчестер јунајтед, а сега со Челси.

Image result for zinedine zidane

 
Според весникот „Сан“, Зидан веќе имал контакт со Челси, тој се согласил да дојде на Стемфорд Бриџ но само ако бидат прифатени неговите барања.
 
Едно од нив е да се задржи Еден Азар во тимот, а второто е да добие трансфер буџет од минимум 200 милиони фунти со цел да го подобри составот на Челси.
 
Зидан е тренер кој три пати по ред ја освојуваше Лигата на шампионите со Реал Мадрид, па не сака да се пресели во клуб кој ќе нема тим за највисоки дострели.
Image result for sarri worriedКОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани